whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

DAF EURO 6 ADBLUE EMULATÖR

Günümüz de üretilen ağır vasıta araçları Avrupa standartlarına göre  adblue sistemi ile üretmektedirler;  ama yurt dışındaki bazı ülkelerde  adblue sıvısı bulunmadığı  için adblue sistemin aktif tutma bazen imkansız hale gelmektedir.

Devamını oku...

NEW HOLLAND 3581-3618 ADBLUE ARIZALARININ SEBEBİ VE ÇÖZÜMÜ

                                                                           

 

 

New Holland Tier 4a ve 4b motorlu traktör araçlarında sıklıkla pompa kaynaklı Adblue Arızası gibi problemler çıkmaktadır. Bu tür problemler bazen geçici hatalar olabilirken bazen de kronik hatalar olarak görülebilir. 

Devamını oku...

Nox Sensör Çözümlemesi

                                                                                             

 NOX Sensörü, Lambda Sensörü olarak da bilinebilir ve egzoz gazın iç kısmındaki oksijeni algıyalan motor ECU’suna bilgi veren bir sensördür. SCR, seçiçi katalitik indirgeme sisteminden önce yerleştirilir.

Devamını oku...

Scania Araçta Adblue Arızası Çözümleme

                                                                               

 

SCANİA ARAÇTA ADBLUE ARIZASI ÇÖZÜMLEME

Avrupa standartları gereği motorlu araçlar için getirilen Scania marka otobüs, kamyon, tır ve diğer ağır vasıta araçları Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi püskürtücü ve tanktan oluşur ve Adblue yakıtı kullanılır.

Devamını oku...

Deutz Traktör Adblue Sisteminin Kapatılması

                                                                                  

DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI

AdBlue sistemi dizel motorların çevreye verdiği zararları azaltmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından üretilmiştir. SCR sistemi olarak bilinen seçici katalizör indirgemesi olarak kullanılır. 

Devamını oku...

Adblue Arıza çözümlemesinin Araç İçin Faydaları Nelerdir?

ADBLUE ARIZA ÇÖZÜMÜNÜN ARAÇ İÇİN FAYDALARI

                                                                                                 

Adblue sisteminde bir problem oluştuğu zaman bunu gidermek satıcı/üretici tarafından yüksek miktarda ücret talep edilmektedir. Adblue aracın yakıt kullanımını arttırabilir ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. 

Devamını oku...

Scr Nedir?

       Scr sistemleri çoğunlukla  ağır vasıta araçlarında kullanılan teknolojidir. Bu teknoloji araç çalışmaya başladığında aktif duruma geçerek aracın yakmış olduğu ve dışarı atılan egzoz emisyonunu en aza indirmek için kullanılır.

Devamını oku...

Mercedes Adblue Arızasının Çözümü

Küresel ısınma ile birlikte dünyada ava kirliliği gitgide artmaktadır. Adblue araçların yakıtlarındaki zararlı gazları biraz da  olsa önlemek için üretilmiş bir sıvıdır özellikle dizel araçlar benzin ve Lpgli araçlara göre hava kirliliğine daha fazla yol açmaktadır bu sebeple euro 4 euro 5 euro 6 araçlar artık adblue sistemi ile birlikte üretilmektedir.

Devamını oku...

Adblue arızası ve çözümü

 

Adblue günümüzde ağır ve ticari araçlarda kullanılan yakıt olmayan sıvıdır.  Kullanım amacı yakıtın çevreye verdiği CO₂ salınımını en aza indirmektir.  İçerisinde maddeler sayesinde egzosta belirli miktarlarda bırakılarak egzoz gazının reaksiyon oluşması sağlanır.

Devamını oku...

Adblue Emülatörü Destekleyen Araçlar

                                                                     

Adblue emülatörü, Adblue sistemini devre dışı bırakılması için kullanılır. Adblue çevreyi temiz tutmak için NOx ve CO emisyonunu azaltmak için SCR (Selective Catalsyt Reduction) sisteminde kullanılan bir kimyasaldir.

Devamını oku...

Man Adblue Arızası Çözümleme

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 motorlu araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedirler.  Man marka kamyon,otobüs, tır ve diğer ağır vasıta araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi Adblue yakıtı kullanan tank ve püskürtücüden oluşan sistemdir. 

Devamını oku...

NOX ARIZASI VE ÇÖZÜMÜ

Nox sistemi euro 5 araçlarda düzenlenmeye başlayıp günümüze kadar gelen ağır vasıta araçlarda düzenli olarak kullanılan sistemdir. Bu sistem avrupada başladığı için tüm Avrupa devletlerinde kullanmak zorunludur. Bu sistem adblue sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Sistemde 2 adet nox sensörü bulunur bunlardan biri , scr katalizörüne giren gaz ve adblue sıvısını diğeri ise cıkan scr katalizörğne gren gaz ve adblue sıvısını kontrol etmektedir.Bunlardan birinin bozulması adblue sistemindeki arızayı gösterebilir.

Devamını oku...

Beyinden Adblue Arızası Çözümü ve Emülatörler İle Adblue Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde euro 6 araçlar komple dizel,  ağır vasıta, hafif ticari ve binek olmak üzere adblue sistemi ile üretilmektedir. Fakat bu sistem sıklıkla sorun çıkardığından kullanıcılara hem zaman hemde para kaybettirmektedir. Bu sebeple adblue arızalarında araçlar daha fazla ve zaman harcamak durumunda kalırlar. Bu durum iki farklı şekilde çözülür.

  1. Adblue emülatörü kullanarak;
    2.Beyinden adblue sistemini arıza çözümü gerçekleştirilmektedir
Devamını oku...

YAKIT TÜKETİMİNİ AZALTMA YOLLARI

 

Araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?


Araçlarda yakıt tasarrufunun sağlanması için birkaç farklı yöntem vardır;

  • Ateşleme sistemi : İyi bir ateşleme sistemi çok daha fazla yakıt tasarrufu demektir; eğer ki aracın ateşleme sisteminde herhangi bir aşınma yada bir arıza var ise yakıt daha fazla kullanılır, hatta yakıt boşa gider. Bu sebeple ateşleme sistemini düzenli olarak kontrol ettirilmelidir.
Devamını oku...

Dimsport Kamyon Ecu Programlama Cihazı

Günümüz teknolojisi ile üretilen yeni nesil kamyonların beyin programlamasında kullanabileceğiniz bu mükemmel cihaz ağır vasıta kamyon ve otobüslere obd soketi üzerinden müdahale edebilir, beyin programlama yapabilir, adblue iptali, partikül iptali, chip tuning gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını oku...

BİLGİSAYARLI ARIZA TESPİTİ NEDİR?

BİLGİSAYARLI ARIZA TESPİTİ NEDİR?

                                                       

                                                                                                                                                     

Özellikle 1999 yılı sorası üretilen tüm araçlarda Elektronik kontrol ünitesi yani araç beyni bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde araç üzerindeki modüllerdeki oluşan sorunlar aracın gösterge panelinde görülebilmektedir.

Devamını oku...

Isuzu Euro 5 Euro 6 Araçlarda DPF DPD Çözümleri

Euro 6 kamyon otobüs ve kamyonetlerde egzoz sisteminde dpd sistemi bulunmaktadır bu sistem egzoz gazından oluşan kalıntıları yüksek sıcaklıkta imha eden sistemdir kalıntılar 600 derecede imha olabilmektedir aracın 600 derece sıcaklığa ulaşabilmesi için 2000 – 3000 devirde uzun süre kalması gerekir bu yüzden şehir içinde bulunan araçlar uzun süre bu devirde kalamadığından dpd filtesi kalıntılarını temizleyememektedir buna sebepte arıza oluşturmaktadır

Devamını oku...

X-TOOL ECU PROGRAMLAMA CİHAZININ DESTEKLEDİĞİ ARAÇ MARKA MODELLERİ NELERDİR?

X-TOOL ECU PROGRAMLAMA CİHAZININ DESTEKLEDİĞİ ARAÇ MARKA MODELLERİ NELERDİR?

 Otomobil ve hafif ticari araçlara müdahele edebileceğiniz araçlardaki elektronik sistemlerin onarımı ve teşhisi için kullanılan bir cihazdır. X-tool cihazı araca Obd2 üzerinden entegre söküp takmadan işlem yapabilirsiniz. Kullanımı ve arayüzü oldukça basittir. Program içerisinde bağlantı şeması, resimleri ve açıklamaları mevcuttur.

Devamını oku...

VOLVO FH SERİSİ EURO 6 KAMYONDA ADBLUE İPTALİ

Çevre kirliliğinin küresel bir sorun haline gelmesi nedeniyle çevre kirliliğini azaltmak için adblue sistemi özellikle Avrupa ülkelerinde zorunlu olmuştur fakat adblue sisteminin sık sık arıza vermesi ve tamir ücretlerinin çok yüksek olması sebebiyle adblue her ülkede zorunlu değildir hatta bazı ülkelerde adblue satışı olmayabilir.

Devamını oku...

EURO 6 ARAÇLARDA ADBLUE İPTALİ

  • Kategori Blog
  • 2 yorum
  • Okunma: 3525 defa

Otomotiv sektöründe ki firmalar tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinelerini adblue sistemiyle üretebiliyor. Adblue  %65 su olan bir üre çözeltisidir. Adblue emulatör adblue sistemini iptal eder bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emülatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez. Böylelikle araca hiçbir zararı da bulunmamaktadır.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook